clo

CELNÍ SLUŽBY

FACEBOOK

optik krouman

ČIŠTĚNÍ BAZÉNŮ

2018-07-28youtube.jpg

jiranek.png

 

Výkleky

Lom cca 20 km od Olomouce vhodný pro první ponory na otevřené vodě. Má dobrou hloubku, viditelnost, teplotu a jednoduchý terén.

Popis lokality:

Původně kamenolom. Dno je rovné s cca 3cm nánosem bahna. Na bocích je kámen. Vstup pozvolný z „pláže“ nebo skokem ze břehu. Maximální hloubka 7m. Viditelnost přes léto běžně 4-5m, na podzim a na jaře lze zažít i k 10m. Letní teploty se pohybují na hladině kolem 23◦C, u dna 17◦C. Vidět lze velké množství raků, štiky, okouny a candáty. Na dně je také vyznačená trasa: keson, auta, vánoční stromek a jiná překvapení.

Jako na všech lokalitách je o víkendu opravdu plný lom potápěčů. Ideální je návštěva v týdnu nebo přes víkend v ranních hodinách (do 9h). V létě bývá k dispozici občerstvení a toalety.

Cesta:

Lom se nachází asi 20km od Olomouce směrem na Ostravu. Z Brna je vzdálený necelých 80km. Z Olomouce se dejte směrem na Hranice (po dálnici), sjezd je cca 15km za Olomoucí na Velký Újezd, dále Vás již směřují cedule přímo na obec Výkleky (jedete další 1km). Za cedulí „Výkleky“ je to odbočka doleva značená jako parkoviště (hned na začátku vesnice). Auto nechejte u závory (umožněte případný průjezd – lze si také půjčit klíče od starosty), věci si doneste asi 150m k vodě.


Pobyt:

Sraz před bazénem. Zde se vystrojíme a případně rozdělíme do aut. Většinou děláme během dne dva ponory. Je tedy dobré si s sebou vzít dostatek tekutin a jídla (hydratace a ztráta tepla během ponoru). Také nepodceňujte teplé oblečení (voda je studená i v létě) a pokrývku hlavy a uší (záněty středního ucha). Lze si vzít také deku nebo karimatku na odpočinek mezi/po ponorech.

Pamatujte, že někde si musíte stoupnou při převlékání (pokud prší, je všude bláto a hodí se nějaký igelit pod nohy a výstroj). Výstroj po ponoru dáte do auta mokrou (ideální přeprava v kalfasech )

Na rybáře se usmívejte a k okolí buďte čistotní!


     
    Nejkrásnější svatba - svatební dekorace, slavnostní výzdoba, e-shop Ráj zážitků Yachting (c) TRYGON BRNO 2009, design bdsign.cz