clo

CELNÍ SLUŽBY

FACEBOOK

optik krouman

ČIŠTĚNÍ BAZÉNŮ

2018-07-28youtube.jpg

jiranek.png

 

CHCETE SI POTÁPĚNÍ VYZKOUŠET?

 

Video ze zkušebního ponoru můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v="2WLgPKphLNc&t="1s

(Kdy?
Každou středu probíhají bazény mezi 19-20h a v sobotu mezi 10-11h. Na teorii přijdete o hodinu dříve, tedy v 18h ve středy nebo v 9h v soboty. Předem se domluvíte na přesný datum a čas telefonicky (tel.: 541243872 každý všední den mezi 15-19h) nebo emailem (na info@trygonbrno.cz), cca týden předem.)

Za kolik?
990,- Kč (pokud se přihlásíte do 14 dnů do kurzu OWD, odečítá se z jeho ceny 500,- Kč). V případě, že příjdete na zkušební ponor ve dvojici, cena pro druhého je 490,- Kč

Pozn. kurz OWD je prvním kurzem potápění pro začátečníky, z anglického Open Water Diver (potápěč, který se potápí v otevřené vodě, tj. bez stropu v podobě jeskynní či ledu ap. nad hlavou). Více o kurzu si můžete přečíst přímo na stránce Základní kurz potápění OWD.


Co s sebou?
S sebou jsou potřeba plavky a ručník. Vše ostatní Vám půjčíme. Je však lepší vzít si vlastní masku či ploutve, pokud je vlastníte a dobře Vám sedí.

Pro koho to je?
Zkušební ponor v bazéně je, jak již název vypovídá, vhodný pro každého, kdo chce zkusit přístrojové potápění. Mohou ho absolvovat plavci jakéhokoli věku, děti od 10 let. Je vhodné jej absolvovat před kurzem potápění. Jednak se seznámíte s přístupem našeho klubu, popř. přímo svého budoucího instruktora, za druhé poznáte, jak na Vás působí zcela odlišné podvodní prostředí.

(Jak to probíhá?
Celý zkušební ponor trvá asi dvě hodiny. Po příchodu se Vám představí instruktor, společně projdete základní pokyny pro pobyt pod vodou, změříte kolik máte natankováno vzduchu v láhvi a půjdete si vybrat výstroj do tzv. "výtrojárny". Poté se půjdete přes šatnu převléci a potkáte se s Vaším průvodcem opět u bazénu. Zde si sami pod dohledem vyzkoušíte smontovat přístroj, oblečete neopren a již se můžete potápět. První "skok" do vody probíhá jen lehkým sesunutím ze sedu na vodní hladinu. Přístroj Vás nadnáší a vy můžete okusit první nádechy pod vodou pouze s ponořeným obličejem. Následuje postupné zanořování podle Vašich pocitů a možností do 2m i 5m hloubky. Ti, jimž se potápění od začátku líbí, mohou s instruktorem vyzkoušet i nějaké srandičky pod vodou. Po ponoru výstroj opět společně demontujete a přes šatny se odeberete na klub převzít diplom za Vaše první krůčky, tedy kopy, pod vodou.)

Zahrnuje:

 • video záznam ponoru pro každého v délce 1minuty
 • teorii, kterou dostanete také písemně zpracovanou v "pokynech pro zp" a je tak možné přečíst si něco málo předem
 • půjčení dýchacího přístroje SCUBA - lahve se stlačeným vzduchem, tzv. regulátoru a nosiče zásobníku vzduchu, tzv. jacketu
 • půjčení základní výstroje jako je maska, ploutve, neopren či pás se zátěží
 • vtupné na bazén
 • více jak 1,5h praxe, kdy za asistence instruktora si poprvé sestrojíte výstroj a pomalu se ponoříte. Ve vodě strávíte minimálně dvacet minut, což je dost dlouhá doba, aby jste si vyzkoušeli, jak reaguje Vaše tělo na úplně nové prostředí, ale i poznali, jak jednoduše pracovat s výstrojí.
 • závěrem dostanete diplom, pro připomenutí krásných okamžiků a pozvánku do začátečnického kurzu potápění OWD.

Darujte Zkušební ponor jako dárek Vašim blízkým! Na prodejně jsou připraveny dárkové poukázky k vyzvednutí, nebo se lze domluvit emailem na poslání peněz na účet a poukazu přímo do Vaší emailové schránky. Darovat můžete poukázku během několika hodin, takže i jako dárek "last-minute" ;-)

zkusebak

Více o DÁRKOVÝCH POUKAZECH naleznete ZDE.

Jsme velký klub s dlouholetou tradicí a sídlíme přímo na bazéně Za Lužánkami v Brně. A tak i proto dokážeme zorganizovat zkušební ponory potápění s přístrojem i pro větší skupiny lidí. Až 16 lidí může jít zaráz do vody.  Mrkněte, jaké to může být i pro Váš tým/skupinu.

   
  Nejkrásnější svatba - svatební dekorace, slavnostní výzdoba, e-shop Ráj zážitků Yachting (c) TRYGON BRNO 2009, design bdsign.cz