clo

CELNÍ SLUŽBY

FACEBOOK

optik krouman

ČIŠTĚNÍ BAZÉNŮ

2018-07-28youtube.jpg

jiranek.png

 

POJIŠTĚNÍ NA AKCÍCH A VÝJEZDECH

Potápění není běžnou součástí cestování (Tedy alespoň podle pojišťoven). Protože případná nehoda velmi často vyžaduje transport vrtulníkem a terapii v dekompresní komoře (které nejsou rozhodně levnou záležitostí), je pro klid duše i peněženky vhodné se na cesty dobře pojistit. Je nutné si sjednat cestovní pojištění s připojištěním na sport.

Jedním z nejčastěji doporučovaných pojišťoven pro potápěče je Divers Alert Network = DAN. Je to „mezinárodní nezisková organizace“, jak se píše v propagačních materiálech, „která pomáhá potápěčům v obtížích a provádí vědecký výzkum zaměřený na větší bezpečnost potápění“. Její služby jsou výhodné především svojí mezinárodní platností a výhodná je také možnost vyřízení po internetu (stačí Vám kreditní karta a znalost Angličtiny…. Vzhledem k sazbám je výhodná především pro intenzivně cestující potápky (strávíte-li v exotických zemích alespoň 4 týdny v roce, vyplatí se). Sjednat Vám pojistku pomůžeme (obraťte se pro domluvu na Jitku) nebo si to můžete při základní znalosti angličtiny zařídit sami na webových stránkách DANu

Jiné řešení představuje sportovní připojištění u běžných zdravotních pojišťoven. Běžně využíváme služby Generali, která pojistí osobu vč. potápění za 56Kč/den (platí pro Evropu, do které spadá dle pojišťovny i Egypt). Na akce, které pořádáme, sjednáváme pro zájemce pojistku hromadně.Ze zkušeností (naštěstí jich není mnoho) můžeme doporučit. Pro individuální sjednání se obraťte na jakoukoi pobočku nebo lze i na inetrnetu na jejich stránkách. Pokud dáváte přednost osobnímu sjednání a jste z Brna, můžete se také obrátit na pí. Havelkovou (marta_havelkova@generali.cz), která pojistku sjednává i nám.

Mnozí naši členové také využívají pojištění Alpenverain od pojišťovny Uniqa. Přesto, že informace z jednotlivých poboček pojišťovny se rozchází, zda lze pojistku využít pro potápění, vzhledem k univerzálnosti (přednostně jde o pojistku pro lyžaře, horolezce ap.), výhodným finančním podmínkám (hlavně pro rodiny s dětmi mají výhodné slevy) a tomu, že Uniqa je zaměřena na cestovní ruch, bychom ji mohli snad také doporučit.

Jako poslední zmíním pojišťovnu Viktorie, kterou pro změnu využívají někteří kolegové - instruktoři - namísto pojistky DANu. Sami žádnou zkušenost nemáme.
     
    Nejkrásnější svatba - svatební dekorace, slavnostní výzdoba, e-shop Ráj zážitků Yachting (c) TRYGON BRNO 2009, design bdsign.cz