clo

CELNÍ SLUŽBY

FACEBOOK

optik krouman

ČIŠTĚNÍ BAZÉNŮ

2018-07-28youtube.jpg

jiranek.png

 

15. 06. 2024 - 30. 10. 2024

Potápění na zkoušku v lomu v Hostěradicích

Zkušební ponor v přirozených podmínkách lomu v Hostěradicích.Rádi bychom Vám nabídli atraktivní zkušební ponor v otevřené vodě nedalekého zatopeného a hojně zarybněného lomu v Hostěradicích.

Chcete si potápění s přístrojem vyzkoušet přímo v lomu a s rybama? Podívejte se na video:

 

Věříme, že nás tak jako poslední roky čekají horké letní dny a teplota vody se rychle dostane na příjemnou úroveň. Sledujte nás na našem webu nebo facebooku.

Kdy?

Akce trvá od 9:00 do 16:00h. Termín domluvíme minimálně tři dny dopředu.

Hlásit se můžete na emailech nebo telefonech:

Petr: 603 438 887, petr@trygonbrno.cz neboPHOTO-2023-03-29-19-45-11BB.jpg

Jitka 608 836 297, jitka@trygonbrno.cz

info@trygonbrno.cz

Za kolik?

1950,- Kč (pokud se přihlásíte do 14 dnů do kurzu OWD, odečítá se z jeho ceny 500,-). V případě, že přijdete na zkušební ponor ve dvojici, cena pro druhého je 990,-Kč.

Pozn.: Kurz OWD je prvním kurzem potápění pro začátečníky, z anglického Open Water Diver (potápěč, který se potápí v otevřené vodě, tj. bez stropu v podobě jeskynní či ledu ap. nad hlavou). PHOTO-2023-03-29-19-45-11CC.jpg Více o OWD kurzu zde.

Co s sebou?

S s ebou jsou potřeba plavky a ručník. Vše ostatní Vám půjčíme. Je však lepší vzít si vlastní masku či ploutve, pokud je vlastníte a dobře Vám sedí.

Pro koho to je?

Zkušební ponor v lomu je, jak již název vypovídá, vhodný pro každého, kdo chce zkusit přístrojové potápění s rybama. Mohou ho absolvovat plavci jakéhokoli věku, děti od 12 let. Je vhodné jej absolvovat před kurzem potápění. Jednak se seznámíte s přístupem našeho klubu, popř. přímo svého budoucího instruktora, za druhé poznáte, jak na Vás působí zcela odlišné podvodní prostředí.PHOTO-2023-03-29-19-45-11.jpg

Jak to probíhá?

Akce trvá od 9.00 do cca 16:00h. Po příchodu na klub se Vám představí instruktor, společně projdete základní pokyny pro pobyt pod vodou, změříte kolik máte natlakováno vzduchu v láhvi a půjdete si vybrat výstroj do tzv. "výstrojárny". Poté se vydáme na lokalitu. Na lomu si sami pod dohledem vyzkoušíte smontovat přístroj, oblečete neopren a již se můžete potápět. Nejdříve budeme jen tak ležet na hladině. Přístroj Vás nadnáší a vy můžete okusit první nádechy pod vodou. Po ponoru výstroj opět společně demontujete a zase Vás přivezeme zpět na bazén.

Zkušební ponor v lomu zahrnuje:IMG_2960.jpg

teorii, kterou dostanete také písemně zpracovanou v "pokynech pro zkušební ponor" a je tak možné si přečíst si něco málo předem:

- půjčení dýchacího přístroje SCUBA - lahve se stlačeným vzduchem, tzv. regulátoru a nosiče zásobníku vzduchu, tzv. jacketu

- půjčení základní výstroje jako je maska, ploutve, neopren, či pás se zátěží

- cestu na lokalitu a zpět

- ve vodě strávíte minimálně dvacet minut, což je dost dlouhé doba, aby jste si vyzkoušeli, jak reaguje Vaše tělo na úplně nové prostředí, ale i poznali, jak jednoduše pracovat s výstrojí

- uvidíte kapra, štiku a jiné ryby

- vodní dýmku po ponoru

- za příplatek 600,- máte možnost - po dvou hodinách odpočinku a občerstvení se mezi ponory - dát si ještě druhý ponor

- závěrem dostanete diplom, pro připomenutí krásných zážitků, poukázku na slevu a pozvánku do začátečnického kurzu potápění OWD.

- videozáznam z ponoru pro každého v délce minimálně 3 minut.     
    Nejkrásnější svatba - svatební dekorace, slavnostní výzdoba, e-shop Ráj zážitků Yachting (c) TRYGON BRNO 2009, design bdsign.cz