clo

CELNÍ SLUŽBY

FACEBOOK

optik krouman

ČIŠTĚNÍ BAZÉNŮ

2018-07-28youtube.jpg

jiranek.png

 

01. 01. 2023 - 30. 03. 2023

Zimní seriál potápěčských workshopů

Pro udržení, doučení či zlepšení dovedností Vás vyzýváme k účasti!

Večery na dílčí témata, prostor ke sdílení a vzájemnou podporu.Chvíle povídání - delší briefing, hodinka bazén či praktická část, rozbor a diskuze.  

Pro začátečníky, kteří něco zatím nezvládli.
Pro potápky s delší pauzou, kteří ocení refresh dovedností.
Jako trénink, aby nám dovednosti nezrezivěli přes zimní sezónu.
Zdokonalení pokročilých, protože vždycky můžeme být lepší.
Pro všechny, kteří chtějí zvýšit bezpečnost svých ponorů, dobře se u toho bavit, nebo třeba poznat spolehlivého buddíka.

Konkrétní termíny doladíme se zájemci, ale z dosavadních ohlasů se rýsují středeční večery (cca 17:30-21.30h) jednou za cca 3 týdny v Kohoutovicích a nějaký víkend v hlubokém bazéně mimo Brno.

V malých skupinách 4-8 účastníků (1-2 instruktoři), video pro sebe-uvědomění. Jirka1.jpg

Témata: maska, kopy & pohyby, výstroj & trim, vztlak, výstroj & servisní kit, foto & video, lékárnička, nouzové situace, šnorchlování, spotřeba plynu ...

Cena cca 550-650,- Kč/os (zahrnujíc teorii, briefing, příp. vstup na bazén, (video)rozbor, debriefing) - upřesníme k jednotlivým akcím i podle místa konání.

Maska – odbourání strachu, dýchání nosem/pusou, uvolnění při sundané masce, pro pokročilejší maska při udržení vztlaku, maska jednou rukou a pro ty nejšikovnější kombinace situací při sundané masce…

Kopy a pohyby – Neumíte žabí kop? Chcete umět couvat? A procouváte gymnastickým kruhem? A umíte se otočit na místě? I bez masky? A převrátit se hlavou dolů nebo nahoru? Nutný trénink pro každého, kdo pod vodou fotí a točí!

Výstroj a trim – uspořádání výstroje je věda. Možností mnoho. A dokonalá poloha je téma na každém výjezdu. Pojďme si posdílet a vyzkoušet, jak na to a poladit výstroj ve vodě!

Vztlak – parádní zábava do hlubšího bazénu, který také plánujeme. Bezpečný sestup, výstup a to nejtěžší zastavit stát kdykoli si jen vzpomenu. A dokázat to i když zaměstnám mysl. Dokážete hoverovat se zavřenýma očima? A na zádech?

Výstroj: Nejčastější drobné zádrhele s výstrojí, vychytávky a zlepšováky „udělej si sám“ a jak vybavit servisní kit k vodě. 20 let praxe servisního technika Vám Marcel shrne do intenzivní nalejvárny a poradí a ukáže, jak si u vody s lecčím poradit.

Foto & video – z jaké techniky lze dostat jaký záběr, jak na to pod vodou i v čem zpracovat, upravovat či jak archivovat – to Vám rád poradí Petr Krouman. Mimochodem jeho tradiční velkoformátový kalendář na r. 2023 s fotkami z výjezdů Trygonu je již k vidění na prodejně ;o)

Lékárnička k vodě. S čím se na výjezdech občas potýkáme, jaké jsou osvědčené léky, které bereme s sebou. Co je to foramen ovale a jak poznat problém dřív než z něj bude prů.er? Jaké jsou možnosti, když chcete vozit i kyslík?

Řešení běžných i nouzových situací pod vodou: ztráta vzduchu (otevření ventilu láhve, sdílení s buddym, sdílení jedné automatiky), ztráta vztlaku, příliš vztlaku, povolení přezek lahve, ztráta ploutve, ztráta masky, sundání a nasazení výstroje pod vodou … a kumulace vícero a seřazení priorit. Jak často si to zopakujete? Jste připravení? Zvládnutí krize = posílení sebevědomí a zvýšení bezpečnosti.

Šnorchlování – stává se, že potápěči neumí šnorchlovat. Přitom bezpečný a pohodlný pohyb s ABC do cca 5m dodá tolik jistoty a klidu při potápění s přístrojem! Prostor pro vylepšení úplně základních stavebních kamenů jakékoli potápěčské aktivity pro potápky i kamarády nepotápěče.

Spotřeba plynu & uvolnění - co vše ovlivňuje moji spotřebu? Jak ji snížit? Jak relaxovat, uvolnit se, užívat si ponor?

Dejte nám vědět na jitka@trygonbrno.cz, jestli Vás témata zajímají a máte chuť se zúčastnit jednoho nebo více večerů! Pojďme to naplánovat, ať se máme i v zimě na co těšit!

Využijte s námi zimu k přípravě na sezónu!     
    Nejkrásnější svatba - svatební dekorace, slavnostní výzdoba, e-shop Ráj zážitků Yachting (c) TRYGON BRNO 2009, design bdsign.cz