clo

CELNÍ SLUŽBY

FACEBOOK

optik krouman

ČIŠTĚNÍ BAZÉNŮ

2018-07-28youtube.jpg

jiranek.png

 

30. 11. 2018

Egypt - Jižní Safari 2018

Tak jsem zase asi po třech letech vyrazil spolu se svým medvídkem Teddym na potápěčské safárko s Trygonem. Nabídku jsem dostal od Marcela, prý pojedou moji kamarádi z mládí, které jsem neviděl přes 30 let...Část skupiny se sráží na Trygonu a Marcelovým mercedesem odjíždíme směr Praha. Po cestě nabíráme v Ostrovačicích na pumpě Pavla, který se hned druhý den stal mým Buddym a spolustolovníkem a spolunocležníkem. Skvělej kluk.
V Praze na letišti se setkáváme se zbytkem skupiny, večeříme v KFC a posloucháme profesora. Někteří historky již dobře znají. Potkávám se s Johnym, který poslední safárko proležel.
V letadle s námi letí i Veverka. Je to přítelkyni našeho guyda Petera z Trenčína. Ale ta se k nám nehlásí, až na místě. Pije se, je veselo.
Na letišti v Marse na nás již čeká Štěpán a přecházíme k autobusu a za chvíli jsme před lodí. Přichází trošku studená sprcha, protože naše luxusní loď v přístavu není a místo ní se naloďujeme na babičku Reef master. Já s Pavlem máme štěstí, protože jsme vyfasovali nejluxusnější kajutu, hned za toaletou pana kapitána. Nejednou při cestě Renka se svou dcerou Emou nám bylo předhozeno: Vidíš Emičko, takhle se žije v  I. třídě..
Trošku se nám zhatily plány, protože na jihu na Johnsech je vojenské cvičení, takže decentní změna plánu, ale nakonec jsme viděli  vše, co bylo naplánováno s drobnou úpravou.
Během cesty se nám na lodi rozšíříl takový nešvar. Průjem. Pro jeho agresivitu jsem musel aktivovat infekční plán průjmového hromadného neštěstí a vyhlásit 3. stupně střevních potíží.
1. stupeň - sračka prostá, postiženi na drobné vyjímky všichni
2. stupeň - štěbetačka - posléze postiženi téměř všichni, vyjma posádky
3. stupeň - špryc - nejdéle trvající stav, postiženi téměř všichni, vyjma posádky a nejotrlejších.
Jídla bylo dostatek, ale časem šla nejvíce na odbyt rýže, vařená mrkev, černý čaj a egyptská Coca cola - výborná. Kajuty byly, vyjma naší prvotřídní horší, nekteré vyloženě nechutné. Proto většina lidí spala a trávila svůj volný čas v salonech a na sundecku.
Viděli jsme spoustu ryb, korálů, dokonce i kladivouna, dlouhoploutváka, jak říkají odborníci longimána, želvy, mládě siby, krotkého napoleona, kamaráda Štěpána,   a spoustu dalších ryb a rybek.
Po večerech se hodně pilo, debatovalo a filozofovalo. Zejména vídeňská aliance a Klub neangažovaných golfistů vypil asi nejvíc.
Celkové hodnocení je na počáteční trampoty a nedostatky z mého pohledu, z pohledu abonenta kajuty I. třídy kladné a myslím si, že i ostatním se líbilo.
Tak zas někde někdy..... Petr a medvídek Teddy
Zdravím ze služby v Ivančicích a po aklimatizaci stále mezi 1. a 2. stupněm.....     
    Nejkrásnější svatba - svatební dekorace, slavnostní výzdoba, e-shop Ráj zážitků Yachting (c) TRYGON BRNO 2009, design bdsign.cz